Niepowtarzalna kolekcja zegarków Swatch Kidrobot

26.07.2011 14:42

Swatch połączył siły z lifestylową marką Kidrobot. Producent zegarków segmentu fashion i twórcy designerskich zabawek wspólnie przygotowali kolekcję ośmiu czasomierzy Gent i towarzyszących im maskotek Dunny.

 

Kolekcja Swatch Kidrobot

 

Figurki Dunny to ikona stylu Kidrobot. Kolekcjonerskie serie winylowych króliczków są doskonałym nośnikiem sztuki dla artystów często reprezentujących bardzo odmienne style. W najnowszym, nietuzinkowym projekcie Swatch i Kidrobot udział wzięło ośmiu popularnych artystów. Każdy z nich stworzył charakterystyczny design jednego z ośmiu modeli zegarków oraz towarzyszącej mu trzycalowej (7,6 cm) maskotki Dunny.

 

Swatch-Love Song (GE232) - Tilt
i
Swatch-Bengali (GB250) - Joe Ledbetter

 

Frank Kozik przyznaje, że nie umie jeździć na nartach, a gra w tenisa także zupełnie mu nie wychodzi. Urodzony w Hiszpanii artysta doskonale realizuje się za to w swoich urzekających grafikach. Kozik zabłysnął jako utalentowanych twórca plakatów znanych zespołów rockowych lat 90. Teraz przyjął wyzwanie współpracy ze Swatch. Wniósł w projekt całą swoją energię i kreatywność. - Chciałem, by tworzone przeze mnie wzornictwo miało jak najczystszą formę - tłumaczy. - Lubię Swtach za to, że dostrzega przyszłość drzemiącą w plastiku.

 

Kidrobot Special Set

 

W najnowszym dziele Franka widać jego subtelne poczucie humoru. Z tarczy jaskrawożółtego Swatch-Ski Instructor (GJ130) hardo spogląda czarnooki, wąsaty Dunny. Towarzysząca zegarkowi maskotka będzie dostępna w dwóch rozmiarach: standardowym, 3-calowym (7,6 cm) oraz 20-calowym (50,8 cm) w specjalnym opakowaniu (patrz niżej).

 

Swatch-Ski Instructor (GJ130) - Frank Kozik

 

Jeremyville to artysta i designer o światowej reputacji. Tworzy w dwóch studiach - w SoHo w Nowym Yorku oraz w Bondi Beach w Sydney. Jeremyville ma na swoim koncie wystawy w Stanach Zjednoczonych, Francji, Chinach i we Włoszech. Jest także autorem pierwszej w historii książki o designerskich zabawkach, zatytułowanej "Vinyl Will Kill", wydanej w 2003 roku. Dla Swatch artysta przygotował model z Ibbity Pop - bohaterem jego najnowszej książki "The So Far Away".

 

Swatch-The So Far Away (GB252) - Jeremyville,
Swatch-The Eyes are Watching (GP132) - Tara McPherson
i
Swatch-Tic Tic Boom (GB251) - SSUR (Ruslan Karablin)

 

Jeremyville opowiada o projekcie: - To historia o maskotce, która zaginęła gdzieś na drugim końcu świata, w innej strefie czasowej. Zegarek jest więc doskonałym tłem dla jej premiery. Kojarzy się z różnicami w czasie na różnych półkulach, a to element mojej opowieści. Model autorstwa Jeremyville'a to Swatch-The So Far Away (GB252).

 

Swatch-The So Far Away (GB252) - Jeremyville

 

Trzynaście lat doświadczenia jako profesjonalny ilustrator i projektant zabawek zaowocowało bogatym portfolio realizacji dla wielu światowych marek. Pochodzący z Kansas MAD tworzył na ich potrzeby materiały promocyjne, opakowania oraz wymyślał nowe postacie. To wyjątkowo płodny artysta. Zawsze pracuje nad jakąś unikalną zabawką, T-shirtem lub innym dziełem sztuki.

 

Swatch-Ski Instructor (GJ130) - Frank Kozik,
Swatch-Shout Out (GP133) - MAD
i
Swatch-Midnight Magi (GB249) - Gary Baseman

 

- Szaleństwo dzisiejszego świata sprawia, że nie wszytko możemy wyrazić słowami - tłumaczy MAD, opisując swój projekt dla Swatch. - Czasem, musisz to zwyczajnie wykrzyczeć. We wzornictwie zegarka zawarłem różne elementy z moich wcześniejszych ilustracji, powstał z nich wzór, który wydaje mi się dobrze obrazować tę tezę. Swatch-Shout Out (GP133) to niemy, ale ekspresyjny i krzykliwy protest przeciw szaleństwu otaczającego nas świata.

 

Swatch-Shout Out (GP133) - MAD

 

Urodzony we francuskiej Tuluzie Tilt stał się znanym graficiarzem już jako nastolatek. Zaczynał od otagowywania ramp skateparków, by szybko przenieść się na ulice i składy kolejowe. Dziś mieszka w Nowym Yorku. W jego pracach wyraźnie widać inspiracje częstymi podróżami. Jego sztuka, zawsze emanująca radością, jest chętnie prezentowana na całym świecie. Radosna, prymitywna, krzykliwa, pełna kolorowych i prostych kształtów. Taka jest twórczość artysty ukrywającego się pod pseudonimem Tilt.

 

Swatch-Love Song (GE232) - Tilt

 

Znakiem szczególnym jego dzieł są zaokrąglenia i wyoblenia inspirowane miłością do pięknych kobiecych kształtów. Swój projekt dla Swatch francuski artysta opisuje następująco: "Design zegarka ilustruje liryczność przeboju słynnej, francuskiej rockowej grupy z lat 80. - Telephone. To historia człowieka, który chciał pojechać do Nowego Yorku z dziewczyną, którą bardzo kochał." Model Tilta dla Swatch to Swatch-Love Song (GE232).

 

Swatch-The Eyes are Watching (GP132) - Tara McPherson

 

- Pomysł umieszczenia na zegarku jednego z najfajniejszych charakterów z mojej kolekcji Gamma Mutant Space Friends, trzyokiej kotki Cariny, strasznie mi się spodobał - mówi tworząca w Nowym Yorku Tara McPherson, komentując współpracę ze Swatch. Prace słynnej artystki zawsze koncertują się an ludziach i ich dziwacznych historiach. Jej bohaterowie emanują przesadną, stylizowaną niewinnością lub surową mądrością. McPherson z sukcesami zajmuje się także tworzeniem ilustracji i plakatów. Jej plakaty koncertowe często mają dużą wartość kolekcjonerską i cieszą się wielką popularnością. Jej Swatch - The Eyes are Watching (GP132), przedstawia czujną kotkę rodem z kosmosu.

 

Swatch-Tic Tic Boom (GB251) - SSUR (Ruslan Karablin)

 

Urodzony w Rosji artysta i designer SSUR (prawdziwe nazwisko Ruslan Karablin) mieszka i tworzy w Nowym Yorku. Ruslan nie ukończył żadnej szkoły plastycznej, ale cieszy się olbrzymim szacunkiem na nowojorskiej scenie sztuki i designu, gdzie debiutował jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia. Wśród głównych tematów i inspiracji dla swoich dzieł wymienia odpowiedzialność, szacunek, tolerancję, sprawiedliwość i pokój, kolejne, to polityka, protesty i aktualne wydarzenia. Starał się zawrzeć je wszystkie w swoim projekcie dla Swatch. Chyba mu się udało, zegarek Swatch-Tic Tic Boom (GB251) jest po prostu urzekający.

 

Swatch-Midnight Magi (GB249) - Gary Baseman

 

Moda, zabawki, kolorowe czasopisma i telewizja przez lata były źródłem inspiracji dla obsesyjnego fana pop kultury Gary'ego Basemana. Surowa, ale zabawna kreska w Cranium lub w nagrodzonym Emmy Teacher's Pet zagwarantowały mu odpowiednią pozycję w Los Angeles i pozwoliły w pełni rozwinąć się jego talentowi. Wyjątkowa, często dowcipna estetyka prac Gary'ego trafiła do świadomości szerokiej publiczności. Dla Swatch, Baseman przygotował zegarek, którego bohaterem jest stworzona przez niego postać z The Midnight Magi. Twórca mówi o niej "The Midnight Magi jest zawsze w cieniu, powstrzymuje najciemniejsze koszmary, zanim zniszczą twoje słodkie sny..." Zegarek przygotowany przez Gary'ego Basemana w kolekcji Swatch to Swatch-Midnight Magi (GB249).

 

 

- Zmierzyć się z tak legendarnym wzornictwem jakie oferuje zegarek Swatch i połączyć je z jednym z ukochanych bohaterów było wielkim i bardzo emocjonującym wyzwaniem! - mówi Joe Ledbetter, artsyta, mieszkający na stałe w Los Angeles, w Kalifornii. Joe zaczynał jako projektant w firmie produkującej gadżety reklamowe. W wolnych chwilach pracował jednak nad swoim nietypowym, trochę figlarnym stylem malarskim, by w 2003 roku pokazać go światu. Sztuka, której głównymi źródłami inspiracji są klasyczne filmy animowane, grafika, spacery po zoo, filmy przyrodnicze oraz dwa koty Ledbettera, jest od tego czasu chętnie i często pokazywana w prestiżowych galeriach na całym świecie. ZegarekSwatch-Bengali (GB250) emanuje, charakterystyczną dla Joe'ego lekkością ducha.

 

Swatch-Bengali (GB250) - Joe Ledbetter

 

Osiem zegarków z kolekcji Kidrobot for Swatch będzie oferowanych pojedynczo, wraz z towarzyszącą im maskotką, bądź w specjalnym, limitowanym zestawie Kidrobot w serii numerowanej do 300 sztuk.  Kidrobot Special Set (GZS48) składa się z pełnej kolekcji 8 zegarków Kidrobot: GB249S, GB250S, GP133S, GP132S, GB251S, GE232S, GJ130S oraz GB252.

 

 

Każdy zegarek nosi numer limitowanej serii (w formacie 001/300) i wspólnie z odpowiadającą mu maskotką jest prezentowany w oddzielnym, unikalnym opakowaniu. Wszystkie figurki mają po trzy cale wysokości (7,6 cm), ale biały, wąsaty Dunny autorstwa Franka Kozika występuje także w specjalnej, wysokiej, dwudziestocalowej (50,8 cm) wersji. Cena zegarka z maskotką to 210 zł, a za cały zestaw Kidrobot Special Set trzeba zapłacić 4600 złotych.

 

 

 

 

 

Swatch
210 - 4600 PLN
Tagi: