Pacific od Chronoswiss'a

13.08.2011 11:53

Niemiecka manufaktura Chronoswiss, znana z konserwatywnej stylistyki swoich zegarków, wśród zaprezentowanych w tym roku nowości, przedstawiła odbiegającą od tradycji, zdecydowanie bardziej sportową linię czasomierzy. Modele Pacific wzbudziły znaczące zainteresowanie nie tylko wśród fanów tej doskonale rozpoznawalnej na rynku marki.

 

 

W kolekcji Pacific znalazły się zarówno modele trzywskazówkowe z automatycznym naciągiem, jak i wersje ze stoperem. Są one wyposażone w łączące w sobie finezję i prostotę, stalowe bransolety lub skórzane paski z wysokogatunkowej skóry. Oczywiście każda z wersji może posiadać tarczę srebrzystą lub czarną.

 

 

Model Chronoswiss Pacific pojawił się już w historii firmy, we wcześniejszych latach jej działalności – na początku ostatniej dekady poprzedniego wieku. Tamten zegarek zapisał swoją własną historię, będąc doskonałym przykładem sportowego, bardzo wszechstronnego czasomierza. Dziś, prawie dwadzieścia lat później, wprowadzony zegarek Pacific nawiązuje sportowym charakterem do swojego wielkiego poprzednika, choć źródeł stylistyki współczesnego modelu można szukać jeszcze wcześniej – w trendach wzorniczych królujących w latach 50. i 60. Dzięki takiemu wzornictwu i posiadanych wysokich parametrach technicznych, dzisiejszy Pacifik będąc czasomierzem sportowym, aspirującym do reprezentacji wielu dyscyplin sportowych, jest równocześnie doskonałym zegarkiem do strojów mniej oficjalnych.

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje model Pacific Chrono. Już na pierwszy rzut oka widać zmianę profilu koronki w stosunku do jej tradycyjnych, wyróżniających markę Chronoswiss cebulkowych kształtów. Jednak bliższe spojrzenie na jej powierzchnię, pozwala zauważyć, że zmiana profilu jest tylko lekką modyfikacją tego charakterystycznego dla marki Chronoswiss elementu. Klasyczne rowki koronki, biegną tak samo – promieniście, od podobnie ukształtowanego jej centrum, do styku z kopertą. Tak zaprojektowana koronka idealnie komponuje się z nowoczesną kopertą zegarka o średnicy 43 mm.

 

 

Wręcz rewolucyjną zmianą, jeśli chodzi o stylistykę tarczy, biorąc pod uwagę wcześniejsze produkty tej manufaktury, jest rzucająca się w oczy centralna wskazówka stopera w kolorze zielonym i wykonane w takim samym kolorze wskazówki jego dwóch mikroliczników. Tego wcale nie jaskrawego koloru użyto także dla wykończenia przycisków stopera i jako nitki do przeszycia skórzanego paska.

 

 

Okazuje się, że ta dyskretnie dozowana, ale równocześnie rzucająca się w oczy, zielona kolorystyka nadaje zegarkowi charakteru i sprawia, że jest on wyrobem nietuzinkowym. Oprócz wskaźników stopera na tarczy znajdują się również okienka dnia, miesiąca i tygodnia. Jako mechaniczne serce tego modelu, zastosowano mechanizm Valjoux, który jak zawsze w firmie Chronoswiss, jest doskonale dekorowany i precyzyjnie wyregulowany.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

odCzasu doCzasu