Perłowe inspiracje w Galerii YES - konkurs PearlArt rozstrzygnięty

18.03.2011 16:38

Nic tak nie podkreśla kobiecej urody jak sznur pereł! Doskonale wiedziała o tym ikona paryskiej mody Coco Chanel, która wprowadziła tę wspaniałą biżuterię w świat wielkiej mody. Szykowne, totalnie eleganckie, ale zarazem uniwersalne. Wieczorem dodadzą blasku małej czarnej, a na co dzień każdej stylizacji - szyku! Nic więc dziwnego, że kobiety tak mocno pokochały perły oraz perłowe dodatki.

 

Pierwsza nagroda - Bogumiła Adamska


Mocną stroną marki YES są właśnie kolekcje biżuterii z perłami - Namiko. Klasyką są oczywiście sznury pereł, ale wśród projektów YES nie zabraknie także pierścionków, kolczyków czy różnego rodzaju zawieszek z perłami. YES oraz Galeria YES od zawsze wspierają oraz stawiają na utalentowanych polskich projektantów.

 

Druga nagroda - Marcin Gronowski

 

W tym sezonie Galeria YES postawiła na nowoczesne wykorzystanie tego klasycznego materiału. Dzięki temu zrodziła się idea zorganizowania konkursu dla młodych twórców i projektantów biżuterii z perłą w roli głównej - PearlArt. W Jury PearlArt zasiedli znakomici znawcy i miłośnicy designu, sztuki i mody: Marta Kalinowska - szefowa działu mody w ELLE, Mateusz Madelski - odpowiedzialny za rozwój marki YES, a prywatnie miłośnik i kolekcjoner sztuki współczesnej, Tomasz Ogrodowski - uznany na świecie projektant biżuterii, od 2 lat współpracujący z marką YES, Jarosław Westermark należący do ścisłej czołówki polskich artystów-jubilerów oraz Jacek Byczewski - ceniony artysta, a od 1995 roku Przewodniczący Rady Artystycznej Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

 

Trzecia nagroda - Jakub Stobiecki

 

W tym zacnym składzie, jury wyłoniło najciekawsze projekty, których twórcy w oparciu o dobry design i możliwości realizacji projektu "oprawili perłę w talent". Pierwszą nagrodę zdobyła Bogumiła Adamska, jej praca zachwyciła członków jury delikatnością i kobiecością oraz niecodziennym połączeniem perły i srebra. Zwyciężczyni otrzymała 3 kilogramy srebra. Drugie miejsce zajął Marcin Gronowski, który do tematu pereł podszedł zarówno minimalistycznie, jak i lekko humorystycznie zaklinając w formę pierścionków anioła i diabła, trzecie przypadło Jakubowi Stobieckiemu, za projekt o tytule Łożysko. Ogłoszenie wyników konkursu PearlArt, połączone z wernisażem wystawy pokonkursowej odbyło się 9 marca o godz. 12.30 na stoisku Galerii YES, na gdańskich targach Amberif.

 

Wyróżnienie Internautów - Agnieszka Hopkowicz

 

Konkurs zorganizowała Galeria YES, która nie tylko wspiera utalentowanych projektantów i artystów, ale także stara się tworzyć i cały czas rozwijać rynek biżuterii artystycznej w Polsce. Poznański wernisaż wystawy, miał miejsce 17 marca w siedzibie Galerii YES.

 

 

 

 

Galeria YES