Polpora. Kolekcja "jedynek".

25.11.2011 11:30

Limitowanie produkcji zegarkowej jest częstym zabiegiem producentów dla podkreślenia unikatowości objętych nią wyrobów. Takie właśnie trudno dostępne zegarki są najchętniej widziane i poszukiwane przez kolekcjonerów. W przypadku czasomierzy manufaktury Polpora z Zielonej Góry, wszystkie produkowane w małych seriach zegarki są limitowane.

 

 

 

Wielkopolski kolekcjoner, który zebrał 10 zegarków oznaczonych numerem "1" w limitowanych seriach, z pierwszych jedenastu modeli przeznaczonych do sprzedaży (pierwsza "jedynka" - Gnesna, cały czas pozostaje w zasobach producenta), poinformował o chęci sprzedaży całej posiadanej przez siebie kolekcji.

 

Polpora, Stolice Polski, Cracovia - emisja grudzień 2007

 

Na sprzedaż zostaną wystawione:

1. Dwa zegarki z kolekcji Polpora Stolice Polski, emisja grudzień 2007 (Cracovia i Varsovia)
2. Trzy zegarki z kolekcji Polpora Impresje Jazzowe, emisja lipiec 2008 (Gitara, Saksofon, Fortepian)
3. Dwa zegarki z kolekcji Polpora Impresje Jazzowe, emisja luty 2009 (Kontrabas, Biały Fortepian)
4. Trzy zegarki z kolekcji Polpora Elementum, edycja sierpień 2009 (Aer, Aqua, Terra)

 

Polpora, Stolice Polski, Varsovia - emisja grudzień 2007

 

Model Gnesna z pierwszej edycji zegarków Polpora – Stolice Polski, nigdy nie został zaoferowany do sprzedaży i jest w posiadaniu Polpory. Wszystkie oferowane modele są w stanie kolekcjonerskim - nigdy nie były używane.

 

 

Polpora, Impresje Jazzowe, Gitara, Saksofon, Fortepian - emisja lipiec 2008

 

Są wśród nich zegarki z automatycznym naciągiem, które można rozpoznać dzięki centralnemu sekundnikowi, oraz nakręcane ręcznie (mała wskazówka sekundowa). Porównując oferowane modele doskonale widać różnorodność wzorów i rozwój firmy, a dodając do nich także te obecne dzisiaj na półkach sklepowych, widać jak znacząco zmienia się warsztat Polpory.

 

 

Polpora, Impresje Jazzowe, Kontrabas, Biały Fortepian - emisja luty 2009

 

Cennikowa wartość zebranych zegarków wynosi nieznacznie ponad 35 tysięcy złotych, jednak ich wartość kolekcjonerska wydaje się być znacząco wyższa. Zebranie takiej kolekcji nie było sprawa łatwą, bo producent starał się, by każdy ze sklepów otrzymał któreś "jedynki" i odpowiednio sprawiedliwie dzielił także pozostałe egzemplarze.

 

 

Polpora, Elementum, Aer, Aqua, Terra - edycja sierpień 200


Tak więc, zdobycie pełnej kolekcji zegarków z numerem jeden, szczególnie w sytuacji, gdy przy pierwszych emisjach wyrobów z manufaktury Polpora, sklepy potrafiły zebrać zaliczki na wszystkie zapowiedziane dopiero zegarki, świadczy o determinacji kolekcjonera.

Całą kolekcje oferowanych zegarków, jak również model "01/09 Gnesna", do 2. grudnia można oglądać na wystawie zegarków Polpora w salonie odCzasu doCzasu, w warszawskich Złotych Tarasach. Potencjalni chętni, już teraz mogą zgłaszać chęć zakupu kolekcji, lub poczekać na otwartą aukcję po zakończeniu wystawy.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

 

Polpora
ok. 35000 PLN