Specjalna kolekcja zegarków Lorus dedykowana Fundacji Novaka Djokovica

22.01.2015 17:03

Niewiele osób wie, że poza niekwestionowanymi dokonaniami w świecie tenisa, Djokovic jest także założycielem fundacji charytatywnej. Od stycznia 2014 roku Seiko jest partnerem Novaka na korcie. Jako marka należąca do Seiko Watch Corporation, Lorus prezentuje najnowszą kolekcję zegarków zaprojektowanych z myślą o aktywnym partnerowaniu Djokovicowi również poza polem gry.

 

Fundacja Nowaka Djokovica (The Novak Djokovic Foundation) została założona w 2007 roku. Jej głównym celem jest pomaganie dzieciom z biednych rodzin w Serbii, które mają nierówny start w życiu ze względu na ograniczenia finansowe, co przekłada się na jakość i możliwości kształcenia. Ze środków pieniężnych zebranych przez fundację, Novak wspiera szkoły i instytucje w zapewnianiu szeroko pojętej edukacji, rozwoju sportowego i innych aktywności dzieciom, które bez tej pomocy miałyby małe lub żadne szanse na dokształcanie. Po tym, jak w maju 2014 roku Serbię nawiedziły niszczące powodzenie, Fundacja wspiera również cały projekt i odbudowę zniszczeń dokonanych przez żywioł.

 

 

Kolekcja zegarków Lorus The Novak Djokovic Foundation

Premiera zegarków miała miejsce w lipcu 2014 roku. Sukcesywnie podbiła Europę, Południową Afrykę oraz Australię i Azję oraz wybrane rynki na całym świecie. Do Polski zegarki trafiły na początku października. Komentując wprowadzenie kolekcji Novak Djokovic powiedział: - "Jestem bardzo szczęśliwy, że Seiko wspiera moją fundację przez stworzenie specjalnej linii zegarków Lorus. W szczególności teraz, gdy tak wielu dzieciom w Serbii drastycznie pogorszyła się jakość życia w związku ze zniszczeniami dokonanymi przez powódź."

 

 

Kolekcja obejmuje 3 modele zegarków. Każdy na tarczy posiada logo fundacji Djokovica. Wspierając instytucję sportowca, zegarki zostały zaprojektowane w sportowym duchu i z wyposażeniem idealnym dla amatorów aktywnego trybu życia.

Specyfikacja techniczna

Model R2397JX9 (zegarek analogowy i cyfrowy)

 

 

" chronograf
" alarm
" odliczanie wsteczne
" druga strefa czasowa
" podświetlenie tarczy
" wodoszczelność 100 m
" 49 mm średnicy
" szkło hesalitowe
" koperta ze stali szlachetnej z plastikowymi elementami
" silikonowy pasek
" cena 149 zł

Model R2393JX9

 

 

" 100 m wodoszczelności
" 50 mm  średnicy
" szkło hesalitowe
" koperta ze stali szlachetnej z plastikowymi elementami
" cena 119 zł

Model R2395JX9

 

 

" 100 m wodoszczelności
" 40 mm średnicy
" szkło heaslitowe
" koperta ze stali szlachetnej z plastikowymi elementami
" cena 119 zł

 

 

 

Lorus
119 i 149 PLN