Swatch na święto Dia de Muertos

05.11.2012 16:01

Szwajcarski producent zegarków i biżuterii Swatch ma przyjemność uczestniczyć w tegorocznych obchodach Dia de Muertos na początku listopada. Festiwal ten, którego początki sięgają czasów przedkolonialnych, odnosi się do dawnej wiary i zwyczajów, które mówią, że dusze zmarłych powracają na ziemię, aby odwiedzić swoich bliskich.

 

Swatch Gent Original - Dia de Muertos

 

Spotykają się przyjaciele i rodziny, by ich przywitać, by razem świętować ten dzień za pomocą fajerwerków, jaskrawych strojów i tradycyjnego jedzenia, przy czym oczywiście nie może zabraknąć chleba pan de muertos i czaszek z czekolady czy cukru, pokrytych kolorową dekoracją. Tego dnia składa się też ofiary przy ołtarzach w domu, by pamiętać o tych, którzy odeszli i by oddać im hołd.

 

Swatch Gent Original - Dia de Muertos

 

Gent Original - Dia de Muertos

Dia de Muertos (GZ269) to zegarek Gent Original, który przywołuje tradycyjne elementy związane z tym popularnym festiwalem. Dzięki czarnej tarczy oprawionej kopertą o średnicy 34 mm z czarnego tworzywa sztucznego i dzięki czarnemu silikonowemu paskowi, na którym umieszczone zostały białe czaszki z czerwonymi, fioletowymi, różowymi, jasnoniebieskimi i zielonymi fragmentami, całość traktuje śmierć z przymrużeniem oka i celebruje radość życia.

 

Swatch Gent Original - Dia de Muertos

 

Zegarki Dia de Muertos sprzedawane są w specjalnych opakowaniach, na których, podobnie jak na zegarkach, widnieje nadruk białych czaszek z fragmentami jasnych kolorów, unoszących się w ciemności.

 

Swatch Ornament Collection

 

Ozdobne, wytatuowane wzory czaszek w Ornament Collection

Czaszki zdobią teraz wszystkie modne ubrania i akcesoria, a Swatch nadał im swój własny charakter: lekkość, inspirujące wzory i znakomite wyczucie koloru. Ta zapierająca dech w piersiach kombinacja została zastosowana w kolekcji Ornament Collection, składającej się z trzech zegarków Gent Original w kolorach: antracytowym, różowym i pomarańczowym.

 

Swatch Ornament Collection - pomarańczowy

 

Ozdobne czaszki wyłaniają się z zegarków wyglądem przypominając tatuaże. Zdobią one tarczę swoimi subtelnymi wzorami i liniami, które rozciągają się nie tylko na kopercie z tworzywa sztucznego o średnicy 34 mm, ale też na samym pasku, także z tworzywa sztucznego.

 

Swatch Ornament Collection -antracytowy

 

W końcu, na godzinie 12. i 6. zatrzymuje ich odręczny napis "The Time Never Dies" - czyli "Czas nigdy nie umiera" - w kontrastujących barwach ciemniejszego i jaśniejszego odcieniu antracytu, różu i pomarańczy. Te niezwykłe i fascynujące zegarki Gent, to nie tylko doskonałe narzędzie do mierzenia czasu, ale także wyrafinowane i zabawne akcesoria.

 

Swatch Ornament Collection -różowy

 

 

 

 

Swatch
180 PLN