Swatch świętuje Chiński Nowy Rok!

24.01.2012 12:22

Szwajcarski producent zegarków i biżuterii Swatch z wielką przyjemnością dołączył do chińskiej społeczności z całego świata, by hucznie świętować nadejście Chińskiego Nowego Roku. 23 stycznia 2012 rozpoczął się Rok Smoka, rok najbarwniejszego ze wszystkich chińskich znaków zodiaku, a zarazem kluczowego symbolu w chińskiej filozofii życia.

 

 

Jak mówi tradycja, osoby urodzone w Roku Smoka - w latach 2012, 2000, 1988 lub na przykład w 1976 - są śmiałe, mają szerokie horyzonty i są pełne pasji. Smok przynosi im szczęście. Noworoczne obchody trwają 15 dni. W chińskich miastach i dzielnicach odbywają się liczne parady i festiwale sztucznych ogni. Chińskie rodziny spotykają się, by wspólnie cieszyć się nadejściem Nowego Roku. Zwieńczeniem radosnego okresu będzie spektakularny i kolorowy Festiwal Latarni.

 

 

Znany z inspirujących i barwnych projektów Swatch upamiętnia nadejście Chińskiego Nowego Roku specjalną wersją zegarka Gent. Zegarek The Year of the Dragon (GZ268) zdobi misternie malowany i pełny gracji niebieski smok, naniesiony na biały silikonowy pasek. To nawiązanie do tradycyjnej chińskiej sztuki malowania porcelany.

 

 

Białą tarczę także zdobi delikatny, niebieski, ornamentalny wzór. Niebieski smok, by zapewnić użytkownikowi czasomierza jak najwięcej pomyślności w Nowym Roku, pojawia się również na specjalnym opakowaniu zegarka. Sugerowana cena detaliczna to 200 zł.

 

 

 

 

Swatch
200 PLN