Swatch - trzydzieste urodziny zegarka, który zmienił świat...

01.03.2013 15:27

Dokładnie 30 lat temu narodził się zegarek, który zmienił cały świat. 1 marca 1983 r. zaprezentowano pierwszych 12 modeli. Patrząc wstecz, możemy się dziwić, że zegarki te były nieoczekiwanymi bohaterami. Różne wydarzenia sprawiły jednak, że ich prawdziwa tożsamość szybko ujrzała światło dzienne - awangardowa, szokująca rewolucja o nazwie Swatch.

 

 

Dzisiaj, po trzech dekadach wyrafinowanego poczucia humoru, odważnej innowacji i zabawnej prowokacji, Swatch ma wiele powodów do świętowania. Tak jak w 1983 roku, miliony osób podziwiało pierwszych 12 zegarków, teraz niezwykłe wspomnienie powróci dzięki jednemu zegarkowi, który pokazuje nadzwyczajną i niewiarygodną historię Swatch: Swatch Est. 1983 (SUOZ161).

 

 

Zegarek New Gent, Swatch Est. 1983 posiada przezroczystą kopertę i pasek z tworzywa sztucznego oraz tarczę, przez którą można zobaczyć szkielet mechanizmu zegarka. Jego główne elementy są podkreślone za pomocą złotej barwy. Na szerokim, srebrnym bezelu wymienione są wszystkie te lata, które odgrywają w historii Swatch ważną rolę, od 1983 do 2013 roku.

Każdy rok dostarcza niezapomnianych wspomnień o kolejnych, fantastycznych zegarkach Swatch: wyrazisty Scuba 200, Irony w stylu heavy metal, kolorowy Gent, uwodzicielski Skin czy nowoczesny Touch + nie wspominając o niesamowitych zegarkach zaprojektowanych przez artystów, sportowców czy projektantów mody. Kto mógłby zapomnieć o swoim pierwszym zegarku Swatch...?

 

 
Jubileuszowy zegarek New Gent sprzedawany jest razem z opakowaniem w kolorze połyskującego złota, na którym wytłoczone jest słowo CELEBRATE, jego sugerowana cena to 230 złotych.

Model: Swatch New Gent

Tarcza: widoczny mechanizm zegarka; lata 1983-2013 są nadrukowane na bezelu pokrytym srebrną powłoką PVD, otaczającą elementy mechanizmu (pokryte złotą powłoką PVD) 
Koperta: przezroczysta, z tworzywa sztucznego
Bransoleta: przezroczysta, z tworzywa sztucznego.

 

 

 

 

Swatch Group Polska
230 PLN