Swatch wita Chiński Nowy Rok wyjątkowym, kolorowym zegarkiem - The Legend of White Snake

01.02.2013 14:55

Swatch z dumą przedstawia zegarek The Legend of White Snake, zaprojektowany specjalnie z okazji zbliżającego się Chińskiego Nowego Roku, który rozpoczyna się 10 lutego 2013 r. Podczas jego tradycyjnych obchodów, które trwają 15 dni, rodziny i przyjaciele spotykają się, by wspólnie celebrować ten czas.

 

 

Swatch angażuje się rok rocznie w przygotowania obchodów Chińskiego Nowego Roku, poprzez stworzenie specjalnej edycji zegarka. W 2013 roku będzie to The Legend of White Snake (SUOZ158), porywający New Gent z kolorowym wężem, pełzającym po białym silikonowym pasku.

 

 

Zgodnie z chińską tradycją, symbolem każdego roku jest jedno ze zwierząt z 12-letniego cyklu zodiakalnego, a osoby, które urodziły się w danym roku, posiadają według tej tradycji niektóre z cech zwierzęcego znaku zodiaku. Osoby spod znaku węża, podstawowego chińskiego symbolu, są bystre, inteligentne i zdolne do dopasowania się. Mówi się również, że wąż obdarowuje je szczęściem i mądrością. 

 

 

Przepiękne malowidła węży i lśniące kolory, zdobiące zegarek The Legend of White Snake nawiązują do tradycyjnej chińskiej sztuki dekoracyjnej, delikatnie tkanego jedwabiu i haftowanych tkanin. Biała tarcza ozdobiona jest cyframi arabskimi w różnych kolorach, a wskazówka godzinowa i minutowa sprawiają wrażenie, jakby zwijały i skręcały się, jak węże w ruchu.

 

 

Różnorodne kolory węża można podziwiać także na specjalnym opakowaniu, tym razem w formie wariacji kwiatowych, które tworzy kolorowe pudełko z przezroczystą kopertą zegarka i otulonym w środku zegarkiem The Legend of White Snake. 

 

 

 

 

Swatch Group Polska
240 PLN