Tissot Quadrato - kwadratura czasu

07.08.2008 09:13
Dla Euklidesa, ojca geometrii, kwadrat ma cztery równe boki i cztery kąty proste. Dla firmy Tissot, legendarnego producenta szwajcarskich zegarków, kwadrat stanowi coś więcej: to siła czystej, estetycznej formy. To polaczenie symbolicznego kształtu z ponadczasową męską elegancją. Zegarek Quadrato może również zdobyć uznanie kobiet pragnących podkreślić swój śmiały i oryginalny styl.

Tissot łączy jeden z najbardziej symbolicznycvh kształtów, jakim jest kwadrat, z prekursorską linią eleganckich zegarków dla mężczyzn. Dla Euklidesa, ojca geometrii, kwadrat ma cztery równe boki i cztery kąty proste. Dla firmy Tissot, legendarnego producenta szwajcarskich zegarków, kwadrat stanowi coś więcej: to siła czystej, estetycznej formy. To polaczenie symbolicznego kształtu z ponadczasową męską elegancją. Zegarek Quadrato może również zdobyć uznanie kobiet pragnących podkreślić swój śmiały i oryginalny styl.

Zegarki na rękę w kształcie kwadratu nie są nowością. Firma Tissot wprowadziła swój pierwszy model, słynny Tissot Automatic, we wczesnych latach 40. XX w. Już wcześniej ten szwajcarski producent zegarków słynął ze swoich kwadratowych modeli zegarków podróżnych i przypinanych Tissot Hermetic, które były ostatnim krzykiem mody w szalonych latach 20. Seria Quadrato kontynuuje tę tradycję Tissot, łącząc wrażliwość na wzornictwo i umiejętności z przeszłości z doskonałym opanowaniem współczesnej awangardowej techniki i estetyki.

Dynamiczne wzornictwo
Zegarki kwarcowe Quadrato charakteryzują się ostrymi krawędziami, śmiałymi rozmiarami i silnymi kontrastami kolorystycznymi. To przykład solidnej sportowej elegancji. Dostępne w dwóch wersjach - z chronografem lub z trzema wskazówkami - kolekcja Quadrato oferowana jest w pełnej gamie prekursorskich zestawów.

Pierwszy to klasyczna stalowa bransoleta z niebieską, czarną lub srebrną tarczą, drugi - stylowy, beżowy pasek skórzany, z wchodzącą w modę tarczą w kolorze kości słoniowej, trzeci - spokojny brązowy pasek skórzany z tarczą brązową oraz na koniec czwarty, inspirowany sportem motocyklowym czarny pasek kauczukowy z tarczą srebrną lub czarną.

Zegarki kolekcji Quadrato, wodoszczelne do głębokości 100 m, posiadające wysokiej jakości komponenty i zaprojektowane z kunsztem, dzięki któremu firma Tissot buduje swoją renomę od 1853 r., stanowią śmiały krok naprzód i są przeznaczone dla mężczyzn i kobiet odważnych na tyle, aby życiu patrzeć prosto w oczy. Marka Tissot to innowator z tradycjami, który uosabia ponad 150-letni kunszt i umiejętności zegarmistrzowskie, prezentuje różnorodną specjalizację i pozostaje światowym liderem tradycyjnego zegarmistrzostwa szwajcarskiego.

Tissot oferuje szerszy i bardziej wszechstronny wybór wysokiej jakości czasomierzy, w przystępnej cenie, niż jakakolwiek inna szwajcarska marka zegarków. Jako oficjalny chronometrażysta i partner zawodów Nascar, Moto GP, Azjatyckich Igrzysk Olimpijskichi, mistrzostw świata w kolarstwie, szermierce i hokeju, firma Tissot promuje wspólny zbiór wartości sportowych - uzyskiwanie odpowiednich wyników, precyzję i dawanie z siebie wszystkiego.

Firma mieści się w historycznym ośrodku zegarmistrzostwa w Le Locle w Szwajcarii i jest obecna w ponad 150 krajach świata, a od 1983 r. chlubi się członkowstwem w grupie Swatch, która jest największym producentem i dystrybutorem zegarków na świecie.

Źródła:1000-1600 PLN