Tissot Quickster Football

16.06.2014 13:16

Od ponad dekady Tissot jest Oficjalnym Chronometrażystą wielu sportowych imprez. Poprzez swój wyjątkowy, promowany w tym czasie model zegarka - Quickster Football - nie tylko na Mistrzostwa Świata, marka oferuje wszystkim fanom piłki nożnej możliwość sprawowania tej właśnie odpowiedzialnej roli chronometrażysty.

 

Tissot Quickster Football

 

Stało się to możliwe, dzięki specjalnie stworzonemu dla piłkarskich kibiców zegarkowi. Jest nim Tissot Quickster Football, którego mechanizm został zaprojektowany właśnie do odliczania czasu podczas meczów piłki nożnej. Co ważne, obok pomiaru regulaminowych połówek meczu, zegarek posiada także możliwość kontrolowania czasu trwania dogrywki, w przypadku ewentualnego jej zarządzenia.

Już w 1976 roku Tissot wyprodukował zegarek dla sędziów piłkarskich Tissot Football Chronograph, który umożliwiał im łatwą kontrolę czasu meczu. Jego charakterystycznym elementem, była kolorowa tarcza z wyraźnie oznaczonym czasem jednej połowy. Współczesna wersja zegarka pozwoli fanom piłki nożnej w pełni zaangażować się w rozgrywkę. Teraz już nie tylko jako widz, ale także jako ten, który pełni obowiązek chronometrażysty zawodów!

Tissot Football Chronograph z 1976 roku

 

Przedstawiony na zdjęciu model Tissot Quickster Football, w brazylijskich narodowych barwach, jak wspomniano powyżej jest takim właśnie, nie tylko z wyglądu modelem piłkarskim. Jego centralna cienka wskazówka informuje o upływie minut stopera, rozpoczynając swą pracą do zera - dla upływu regulaminowych połówek meczu i od 45 - dla pomiaru dogrywek.

 

Tissot Quickster Football

 

Wskazówka usytuowana na godzinie drugiej - odpowiada za mierzoną część meczu, zmieniając swoją położenie wedle ustalonego cyklu - po zatrzymaniu i kolejnym uruchomieniu stopera. Sekundy odcinka pomiarowego prezentuje wskazówka umieszczona na godzinie dziesiątej. Na godzinie szóstej znajduje się, odmierzająca nieprzerwanie czas, wskazówka sekundowa zegarka.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegarki i pasja