W.Kruk wprowadza autorską kolekcję Anny Marii Jopek

10.09.2013 09:19

Czystość formy, szlachetność i sztuka improwizacji - to główne cechy nowej kolekcji W.Kruk, której inspiracje i szkice stworzyła Anna Maria Jopek we współpracy z projektantką Anną Orską. Kolekcja nosi nazwę Vocalise.

 

 

Z terminologii muzycznej jest to całkowita swoboda głosu, improwizacja, która daje nieograniczoną wolność artyście. Podobne cechy znajdziemy w kolekcji - jej różnorodne, geometryczne i czyste formy sprawiają, że każda kobieta może nosić ją w sposób twórczy i oryginalny.

 

 

- Mój dziadek był jubilerem w przedwojennym Lwowie, umiłowanie do kruszców szlachetnych i rzemiosła artystycznego muszę mieć w genach - komentuje Anna Maria Jopek. - Biżuteria to dzieło sztuki, z którym możemy obcować tak intymnie, jak z muzyką. Ale o ile muzyka, jak tlen, wypełnia codzienność pięknem niematerialnym, biżuteria może żyć razem z nami, blisko przy skórze, w związku bardzo namacalnym. W muzyce, jak i w mojej kolekcji, szukam piękna, harmonii, prostoty i stawiam na jakość, trwałość oraz naturalność - dodaje.

 

Kolekcja została wykonana z trzech naturalnych elementów: srebra, onyksu i zielonego agatu. Szlifowany onyks jako czysta, chłodna czerń, wprowadza elegancję i styl retro w nowoczesnej odsłonie, zaś zielony agat symbolizuje tętno życia. Pomysł na wykorzystanie tego naturalnego kamienia zrodził się podczas pobytu Anny Marii Jopek w Rio de Janeiro i zwiedzania ogrodu botanicznego, którego intensywna zieleń daje nadzwyczajny zastrzyk energii.

 

W kolekcji odnajdziemy również zamiłowanie Anny Marii Jopek do rzeczy szlachetnych i subtelnych oraz tęsknotę za harmonią lat 20. i 30. Każdy projekt został ręcznie wykonany, po wnikliwym przyjrzeniu się dostrzegamy grę niuansów i nieskazitelny kunszt jubilerski. Ruchome elementy w wisiorkach czy bransoletkach sprawiają, że kolekcja niejako "gra" na ciele kobiety.

Vocalise to kolekcja, która wymaga od kobiety inicjatywy i inwencji. Przemyślane rozwiązania sprawiają, iż poszczególne jej elementy można nosić na wiele sposobów i kreatywnie łączyć. Dzięki temu biżuteria nigdy się nie znudzi, a dzięki swojej subtelności ma szansę stać się najlepszą przyjaciółką kobiety.

 

 

- Biżuteria nie jest przypadkową rzeczą, jest prezentem otrzymanym od ludzi, których kochamy lub dawanym tym, którzy są dla nas ważni. Dlatego w tę kolekcję włożyłam cały swój zapał i serce - podsumowuje Anna Maria Jopek.

Kolekcja Vocalise dostępna jest we wszystkich salonach W.Kruk i na stronie internetowej marki od września. Ceny wzorów kolekcji rozpoczynają się od 69 zł.

 

W.Kruk to najstarsza marka jubilerska w Polsce, lider rynku jubilerskiego w Polsce. Polska tradycja pielęgnowana od 1840 roku oraz otwartość na nowoczesne trendy czynią markę W.Kruk ekspertem w dziedzinie biżuterii. Wyroby jubilerskie oferowane w salonach W.Kruk pozwalają zaspokoić pragnienia piękna, jednocześnie dając gwarancję najwyższej jakości i doskonałości. Biżuteria W.Kruk oznacza nie tylko piękno, klasę czy elegancję - to także zaufanie, unikatowy produkt i najwyższej klasy obsługa klienta. W.Kruk co roku prezentuje autorskie kolekcje zaprojektowane przez Annę Orską, z którą współpracuje od wielu lat.

 

 

Anna Maria Jopek - wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.

 

 

 

 

W.Kruk
od 69 PLN
Tagi: