Zegar Erwin Sattler i Audi design: połączenie ponadczasowych technologii

17.09.2013 16:03

Zegary z monachijskiej manufaktury i samochody premium z pod znaku czterech ringów łączy bezkompromisowy stosunek do jakości i precyzja ręcznej roboty. Dlatego Audi design i firma Erwin Sattler, w ścisłej współpracy, stworzyły wyjątkowy stołowy zegar. Owoc kooperacji zaprezentowano na Szwajcarskiej Wystawie Zegarów Baselworld 2013.

"    Audi design podjęło współpracę z manufakturą zegarów Erwin Sattler
"    Przejrzysta obudowa stołowego zegara umożliwia przyjrzenie się technicznym detalom
"    Przedpremiera na Szwajcarskiej Wystawie Zegarów Baselworld 2013

 

 

Zegar stołowy marki Erwin Sattler stworzony wraz z Audi design, symbolizuje wartości, którym już od dawna hołduje marka z Ingolstadt - techniczną doskonałość, nienaganną jakość i dbałość o szczegóły. Styliści Audi postawili tu na minimalizm. Zaledwie kilka detali, ale za to o dużej wyrazistości, podkreśla wygląd przeźroczystej obudowy czasomierza.

 

 

Pojedyncza warstwa hartowanego szkła umożliwia podziwianie mechanizmu zegara. André Georgi, kierownik Stylistyki Produkcji w Audi Konzept Design Studio w Monachium pozostaje dzięki temu wierny swojej strategii: - Stylistyka to zwierciadło technologii. Dlatego świadomie pokazujemy szczegóły techniczne zegarowego mechanizmu.

 

 

Dwie klamry powleczone rutenem spinają prawie trzydziestocentymetrową obudowę i sprawiają, że wzrok oglądającego prawie automatycznie kieruje się ku wnętrzu zegara. Podziałka tarczy jest także bardzo prosta: pokazuje kwadranse, półgodziny i pełne godziny. 18000 uderzeń na godzinę zapewnia równą pracę koła balansu - sprężyny, która wraz z masą koła napędza mechanizm zegara.

 

 

Projektanci położyli szczególny nacisk na harmonię precyzyjnie wykonanych kół zębatych i ręcznej roboty wskazówek. - Doświadczenie firmy Erwin Sattler w dziedzinie wyrobu zegarów klasy premium i precyzyjna obróbka materiałów były inspiracją dla projektu - wyjaśnił Philip Schlesinger, projektant w Audi Konzept Design Studio w Monachium.

 

 

Wyjątkowo lekki mechanizm czasomierza umieszczono w łożyskach kulkowych. To gwarancja długiej żywotności tego cacka. - Taki zegar to ozdoba dla całych pokoleń - dodaje Schlesinger. - Niezwykle ważnym było dla nas, by cechę tę uwypukliła także koncepcja stylistyczna.

Stołowy zegar marki Erwin Sattler zaprojektowany przez Audi design można już zamawiać w firmie Erwin Sattler w Monachium.

 

 

 

 

 

Audi