Zegarek Casio dla pilotów - odporny na przeciążenia

14.01.2011 16:46

Casio znów pnie się w górę. Po ekstremalnie wytrzymałych zegarkach dla miłośników wspinaczek górskich, tym razem postanowiło oderwać się od ziemi. Na fali swoich doświadczeń lotniczych, które związane są ze sponsoringiem jednego z zawodników Red Bull Air Race, rozwinęło koncepcję zegarka lotniczego!

 

 

Bazując na idei wytrzymałych zegarków i wstrząsoodpornej technologii, Casio stworzyło model G-Shock GW-3500, który odporny jest na wysokie przeciążenia. Nawet przy 12 g (obciążenie stałe równomiernie rozłożone) zachowuje pełną dokładność ruchu wskazówek. W modelu zachowano czytelność - duże cyfry i przyciski oraz kontrastowe wskazówki.

 

 

Zegarek wyposażono w Tough MVT, czyli mechanizm o podwyższonej odporności. Moduł wyczuwa, kiedy wskazówki przeskoczyły np. w wyniku silnego wstrząsu, a następnie automatycznie koryguje ich położenie. Pomaga w tym sterowanie falami radiowymi - Wave Ceptor. Zegarek łączy się z 6 nadajnikami na świecie i ustawia na idealny czas. Dodatkowo zegarek posiada Tough Solar, czyli zasilanie światłem.

 

 

GW-3500 ponadto ma automatyczne podświetlenie zapalające się podczas ruchu ręki w kierunku twarzy. Stoper o dokładności 1/100 sekundy i timer z dokładnością ustawiania co 1 sekundę, pozwalają w pełni kontrolować czas. Zegarek posiada również 5 alarmów i możliwe wyświetlanie wszystkich stref czasowych. Wodoszczelność jak we wszystkich modelach G-Shock - wynosi 20 ATM.

Model dostępny będzie od stycznia w dwóch wersjach: model z wysokowytrzymałym paskiem z tworzywa i wykończeniem w kolorze żółtym za 1290 zł i wersja na stalowej bransolecie lakierowanej na czarno z biało pomarańczowym wykończeniem za 1590 zł.

 

 

Casio G-Shock
1290 i 1590 PLN