Zegarek IWC Schaffhausen Big Pilot Edycja DFB 2012

28.05.2012 12:18

O prawdopodobnej emisji specjalnego zegarka IWC dedykowanego Niemieckiej Drużynie Piłkarskiej była mowa już w październiku 2011. Umowa o współpracy firmy IWC z Niemiecką Federacją Piłkarską jest kontynuowana, a jej efektem jest obecność limitowanego do 250 sztuk modelu DFB 2012.

 

 

Zegarki te nie były promowane na naszym rynku, a informacja prasowa o nich, dotarła w momencie, gdy cała część zegarków przeznaczona do tradycyjnej dystrybucji została już alokowana do sklepów. Zgodnie z przewidywaniami producenta, niemalże wszystkie te zegarki zostały zamówione przez sklepy niemieckie. Część emisji przeznaczona dla Niemieckiej Federacji Piłkarskiej zostanie przez nią, w najbliższych dniach przekazana piłkarzom, trenerom i sztabowi reprezentacji.

 

 

Wykonany w edycji limitowanej do 250 sztuk zegarek, jest specjalną i niespotykaną dotąd kombinacją w modelu Big Pilot i oczywiście należy do tej rodziny zegarków z Schaffhausen. Charakterystyczną cechą jest zastąpienie centralnego sekundnika, który dominuje na tarczy tradycyjnego Big Pilota, poprzez mini tarczę z małą wskazówką sekundową, optycznie  równoważącej podobną, mini tarczę wskaźnika rezerwy napędu. W ten sposób uzyskano pierwszy model w linii Pilot, którego układ wskazań jest identyczny z modelami Portuguese.

 

 

Indywidualną cechą tego modelu jest także wybór kolorystyki tarczy i wskazówek, a wskazaniem dedykacji dla Niemieckiej Drużyny Piłkarskiej są drobne elementy układu wskazań. W zegarku dominują białe wskazówki: godzinowa i minutowa, oraz czerwone: sekundnika i rezerwy napędu, oraz żółty fragment mini tarczy rezerwy chodu (słabo widoczny na zdjęciu) - cyfrowe oznaczenie "1" i fragment informujący i kończącej się rezerwie chodu. Niewielkie w stosunku do całej powierzchni tarczy, biało-czerwono-żółte elementy, oddające barwy narodowe Niemiec są doskonale eksponowane. Specjalnie zaprojektowany i wykonany jest tradycyjnie dekiel koperty zegarka. Obok loga Federacji Piłkarskiej, po obwodzie dekla znajdziemy napis:

OFFIZIELLE UHR DER DEUTSCHEN FUSSBALL-NATIONALMANNSCHAFT (OFICJALNY ZEGAREK NIEMIECKIEJ PIŁKARSKIEJ DRUŻYNY NARODOWEJ).

 

 

Zgodnie z przekazem producenta, zegarek jest potwierdzeniem wyzwania stojącego przed drużyną, która jest jednym z faworytów rozgrywek, a także pasji i zaangażowania każdego z zawodników. Zegarek Big Pilot Edycja DFB jest kierowany nie tylko do fanów piłki nożnej, którzy chcą swoim nadgarstkiem manifestować wsparcie narodowej drużyny. Część przychodów z każdego sprzedanego zegarka zostanie przekazana wspieranej przez firmę IWC Fundacji Laureus. Niezależnie od prowadzonych wielu innych aktywności tejże fundacji, będzie ona wspierała rozgrywki piłkarskie ulicznych drużyn, skupiających dzieci w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej i społecznej, w siedmiu różnych miastach.

 

 

Zegarek Big Pilot Edycja DFB posiada mechanizm z automatycznym naciągiem w systemie Pellaton, o własnościach użytkowych identycznych do mechanizmu zegarka w modelu Big Pilot: 7 dni rezerwy napędu, 21600 wahnięć na godzinę, 42 kamienie łożyskowe. Takie same są także parametry stalowej koperty ze specjalnie grawerowanym deklem: 6 bar wodoszczelności, średnica 46 mm i wysokość 16 mm, szafirowe szkło sferyczne z obustronną powłoką antyrefleksyjną.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

 

 

e-zegarki.info.pl
Tagi: