Zegarek Oris Żwirko-Wigura Challange 1932

10.09.2012 15:03

Limitowany do 1932 sztuk zegarek firmy Oris - Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932 - dzięki faktom historycznym, które upamiętnia, jest szczególnym zegarkiem dla nasyzch polskich miłośników zegarków. Daje powód do dumy i stwarza możliwości rozgłaszania osiągnięć naszych rodaków.

 

 

Odbywające się w okresie międzywojennym, międzynarodowe zawody samolotów turystycznych (Challenge International des Avions de Turisme) były ważnym sprawdzianem możliwości i osiągnięć przemysłu lotniczego każdego z biorących w nim udział krajów.

 

 

Zwycięstwo polskiej załogi na samolocie polskiej konstrukcji - RWD-6 i Mazurek Dąbrowskiego odegrany w Berlinie były niezwykłym i bardzo wysoko ocenianym osiągnięciem polskiego lotnictwa. To właśnie w rocznicę tego niezwykłego osiągnięcia załogi tworzonej przez kpt. pil. Franciszka Żwirko i inż. pil. Stanisława Wigurę, obchodzimy Święto Lotnictwa.

 

 

Należący do linii wzorniczej Big Crown (bo duża koronka była niezwykle przydatna pilotom), model Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932, także poprzez stylistyką wskazówek, tarczy i paska jest utrzymany w wzornictwie tamtych czasów. Klasycznie ukształtowana koperta doskonale wypełnia równocześnie wymogi kultu przeszłości i współczesnych użytkowników zegarków. Specjalny system blokowania koronki (quick lock system) gwarantuje założoną, wysoką szczelność koperty i zabezpiecza przed przypadkową zmianą nastaw czasu.

 

 

Detalami zegarka wskazującymi na zwycięzców zawodów - polską parę Żwirko i Wigura, są: numer startowy (06), jaki znajduje się na przeciwwadze wskazówki sekundowej oraz grafika naszego samolotu, także z numerem startowym, znajdująca się na transparentnym deklu koperty.

 

 

Oczywiście tak samo, jak we wszystkich zegarkach firmy Oris z automatycznym naciągiem sprężyny, wahnik naciągu posiada karminowy kolor. Dodatkowym elementem nawiązującym do atmosfery z czasów zawodów, jest zapalniczka Zippo z wygrawerowanym konturem samolotu RWD-6, oferowana łącznie z zegarkiem.

 

 

Jako, że historia zawodów lotniczych fascynuje miłośników podniebnych maszyn na całym świecie, to ten szczególny zegarek firma Oris oferuje wszystkim rynkom zegarkowym, na których operuje. Z tego powodu osoby biorące pod uwagę zakup tego limitowanego czasomierza, powinny dość szybko podejmować decyzję. Biorąc pod uwagę atrakcyjność wzorniczą, przystępną cenę i niezwykłość limitacji wszystkie zegarki szybko mogą znaleźć swoich właścicieli.

 

 

Zegarek Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932, limitowany do 1932 sztuk jest oferowany w cenie 5999 zł. Jeden z pierwszych egzemplarzy tego zegarka znalazł się w gablocie salonu odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach.

 

 

 

 

Oris
5999 PLN
Tagi: