Zegarek w finale Champions League 2013

21.05.2013 20:21

Na zegarki osób związanych z piłką nożną uwagę zwracają miłośnicy zegarków. Meczami piłkarskimi na pewno interesuje się szersze grono osób, a tegoroczny finał Ligi Mistrzów, ze względu na udział podziwianych nie tylko w Niemczech i Polsce polskich zawodników Borussi Dortmund, na pewno będzie miał u nas szerokie grono widzów.

 

 

Prestiżowe zegarki nie są wcale częstym towarzyszem klubów piłkarskich, a aktywni sportowo zawodnicy rzadko są ambasadorami szeroko rozpoznawalnych marek zegarkowych. Kluby wprawdzie używają zegarków do promocji swoich barw i dla powiększenia oferty swoich gadżetów, ale są to zwykle tanie elektroniczne wyroby dostępne dla każdego miłośnika.

 

 

Wyjątek w takim postrzeganiu zegarków na stadionach piłkarskich zrobiła marka Ebel, która rozpoczęła współpracę promocyjną z kilkoma najlepszymi klubami piłkarskim w Europie i wyemitowała specjalne klubowe egzemplarze zegarków.

 

 

Pewnie tylko jeden taki właśnie zegarek, dedykowany klubowi Bayern Monachium marki Ebel jest jeszcze dostępny na naszym polskim rynku. Warto o tym wiedzieć tuż przed zaplanowanym na sobotę finałem Ligii Mistrzów.

 

 

Zegarek Ebel 1911 Tekton FC Bayern Munchen jest czasomierzem bardzo charakterystycznym, ponieważ koperta, tarcza oraz pasek wykonany z tworzywa imitującego materiał są w kolorze czarnym. Na środku tarczy znajduje się efektowna 45-minutowa skala, która świetnie oddaje sportowy charakter czasomierza. Na będącym indywidualną konstrukcją firmy Ebel mechanizmie wygrawerowana jest nazwa klubu oraz cztery złote gwiazdki, które widnieją także na koszulkach piłkarzy. Rezerwa naciągu sprężyny wynosi 48 godzin.

 

 

Warto dodać że w deklu czasomierza zamontowano szafirowe szkło, co umożliwia podziwianie pracującego mechanizmu. Zegarek ten jest wyposażony w niezbędne do pomiaru czasu rozgrywania spotkania piłkarskiego wskazania: 45-minutowa skala z dwustronną wskazówką pokazującą podstawowy oraz dodatkowy czas gry.

 

 

Na wskaźniku, znajdującym się na godzinie 6., wskazywana jest liczba 45-cio minutowych przedziałów czasu upływających od momentu rozpoczęcia pomiaru. Takie rozwiązanie jest optymalne dla fanów piłki kopanej, ale równocześnie, jak w każdym czasomierzu ze stoperem, pozwala ono odmierzać upływ krótkich odcinków czasu. Model wyprodukowano w limitowanej liczbie 250 sztuk.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

 

Sport i Zegarki