Zegarek z numerem 122

06.12.2010 14:23

Limitowanie produkcji w branży zegarkowej było obecne od zawsze. W czasach jej początków - małych zakładów wytwórczych, było spowodowane fizycznymi możliwościami wytwórcy, wymogami zamawiającego i zmianami będącymi naturalną chęcią podnoszenia jakości swoich wyrobów.

Później liczebność modeli była ograniczana choćby możliwościami zbytu. W dzisiejszych czasach limitacja produkcji podkreśla z jednaj strony unikatowość danego typu wyrobu w gamie producenta, a z drugiej wyróżnia każdego nabywcę tego przedmiotu.

 

 

Jednym z limitowanych modeli roku 2010 w firmie Rado jest Sintra Skeleton Automatic. Sintra – to linia zegarków Rado o ugruntowanej pozycji na rynku, która teraz przedstawiła swojego nowego, najmłodszego członka rodziny. Sintra Skeleton Automatic jest pierwszym w tej kolekcji Rado modelem czasomierza, który wyposażony jest w charakteryzujący się całkowicie czarnym wykończeniem. Mechanizm dedykowany specjalnie dla marki Rado. Właśnie z tego powodu jego produkcja jest limitowana do 111 sztuk dla modelu z wykończeniami w kolorze złotym i 222 sztuk w kolorze srebrzystym.

 

 

Jego uznane wzornictwo koperty i bransolety o beczułkowatym kształcie jest podkreślone przez proste i zaokrąglone linie, które wydają się przecinać dopiero w nieskończoności. Zegarek łączy w sobie lekkość i wyrazistość. Nawet w rodzinie Rado, model ten można nazwać innowacyjnym i zachwycającym. Wyposażony w certyfikat chronometru COSC, szkieletowany mechanizm w czarnej, sferycznej kopercie stwarza wrażenie którego nie widziano w tej kolekcji Rado.

 

 

Wykonana z najwyższej jakości ceramiki obudowa zegarka, posiada wyjątkowy odcień kolorystyczny. Dodatkowo, połyskujące elementy mechanizmu w kolorze złotym lub srebrzystym ożywiają zegarek i są w zdecydowanym  kontraście do matowych elementów metalizowanych w kolorze czarnym. Metalicznie połyskujące indeksy godzinowe i wskazówki są zabezpieczone szafirowym szkłem. Odwracając zegarek możemy zobaczyć intrygująco ukształtowany, przypominający kotwicę wahnik automatycznego naciągu i cały transparentny mechanizm  zegarka. Zegarek o wykończeniu srebrzystym, z numerem 122/200 jest dostępny w salonie odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach.

tekst: Władysław Meller

 

 

odCzasu doCzasu