Zegarki Aviator na Radom Air Show 2011

25.08.2011 14:58

Dobrze znane i lubiane tak przez lotników, jak i miłośników zegarków w Polsce, modele rosyjskich czasomierzy Aviator, wspierają tegoroczną edycję pikniku Radom Air Show 2011, który odbędzie się w dniach 27 i 28 sierpnia. Zegarki tej firmy, już przez samą nazwę wskazują na swoje lotnicze konotacje.

 

 

Tak też w rzeczywistości wygląda cała oferta tej wywodzącej się ze Związku Radzieckiego marki. Wszystkie linie wzornicze biorą swoje nazwy od słynnych, zwykle jeszcze radzieckich lotników, podniebnych maszyn lub lotniczego ekwipunku, a wzornictwo, mimo że zróżnicowane, nawiązuje do wyglądu przyrządów pomiarowych kokpitu pilota, gdzie zegar zawsze należał do grupy tych najważniejszych. Tak jak pomiar czasu jest niezbędny dla pokonywania podniebnych przestworzy, tak lotnicze nazewnictwo jest niezbędne dla zegarków Aviator.

Elementem lotniczego życia są oczywiście akrobatyczne, lotnicze pokazy. Któż z nas nie pamięta opisów, zakazanych przecież regulaminem, beczek kręconych przez polskich pilotów myśliwców w Anglii, z czasów II Wojny Światowej, przed lądowaniem w swojej macierzystej bazie po zwycięskim locie?

 

 

Współcześnie organizowane pikniki lotnicze, są pokazem najlepszego wyszkolenia, umiejętności poszczególnych pilotów i zespołów, oraz niezwykłych możliwości współczesnego, tak latającego, jak i nawigacyjnego sprzętu. Są one równocześnie jednym ze sposobów rywalizacji pomiędzy pochodzącymi z różnych krajów i jednostek eskadr lotniczych. Tak więc, mimo zdarzających się niekiedy wypadków, organizacji takich pokazów potrzebują zarówno piloci i szersze grono osób związanych z lotnictwem, jak i zawsze licznie zgromadzeni widzowie.

Związana z lotnictwem marka Aviator poprzez swojego polskiego dystrybutora – firmę Poljot Euro - wspiera w tym roku, najważniejsze w Polsce lotnicze pokazy – Radom Air Show 2011. Wyroby Aviatora nieprzypadkowo często goszczą na nadgarstkach lotniczej braci. Najlepszymi ambasadorami marki są piloci eskadry Striży (Jerzyki - nazwa gatunku ptaków), którzy latając na samolotach MiG 29 Fulcrum, szczycą się niezwykłą precyzją wykonywanych akrobacji lotniczych,

 

 

W salonie odCzasu doCzasu została zorganizowana wystawa "Zegarki Aviator na Radom Air Show 2011". Dzięki niej wieści o współpracy Aviatora, Poljot Euro i Radom Air Show 2011 rozchodzą się także poza grono organizatorów pikniku, czy zegarkowych fascynatów. To także zasługa patronów medialnych: magazynów Pilot Club Magazyn, ManagerMBA, Chronos, oraz portalu internetowego Polska Biżuteria. Wystawa zegarków rozpoczęła się 10 lipca i potrwa co najmniej do czasu zakończenia pikniku Radom Air Show 2011.

 

 

 

 

 

odCzasu doCzasu