Zegarki Nautica BFD - morze kolorów

22.08.2011 18:56

Kolor jest tak naturalną rzeczą dla marki Nautica, jak słońce i morze. Dziedzictwo Nautica to paleta żywych kolorów zainspirowana przez zalane słońcem plaże, tropikalne pejzaże nadmorskie i niekończące się słoneczne, letnie dni. W tym roku wyraziste, a nawet jaskrawe kolory, to właśnie to, na czym koncentruje się fascynująca kolekcja Nautica BFD 100.

 

 

Zegarki dostępne są w wersji wielofunkcyjnej (multi) oraz pokazującej, obok godziny, jednynie datę (date). Niezależnie od wybranego modelu, każdy zegarek BFD 100 charakteryzuje się przyciągającym wzrok, kolorowym kauczukowym paskiem, który sam w sobie jest wyrazistym manifestem mody.

Unikalne i ujmujące projekty zegarków mają niezwykle funkcjonalny i sportowy charakter, a w swój design włączają autentyczne elementy stylu nurkowego - obrotowy, wierzchni pierścień z powiększonymi cyframi oznaczającymi sekundy, sportową tarczę czasomierza z opcją podświetlania oraz duże podświetlane wskazówki i znaczniki na tarczy, pasujące do koloru paska.

 

 

Bogatsze wersje zegarków multi BFD posiadają wielofunkcyjny japoński mechanizm i pozwalają swoim użytkownikom na sprawdzenie dnia tygodnia, daty i na korzystanie z trzech 24-godzinnych dodatkowych małych tacz, a ponadto charakteryzują się mega rozmiarem - średnica koperty to 50 mm!

 

 

Prostsze modele date BFD pokazują, oprócz godziny, jedynie datę - wyświetlana jest ona w dużym oknie na godzinie "6", a cały mechanizm zegarka zamknięty jest w niewiele mniejszej kopercie, o średnicy 46 mm. Obydwie wersje charakteryzują się wodoodpornością do 100 m głębokości.

 

 

 

Detale charakterystyczne dla tej linii czasomierzy Nautiki to m.in. wskazówki o otwartym, przeźroczystym designie zakończone podświetlanymi strzałkami, które pozwalają na szybki odczyt godziny w każdych warunkach i okolicznościach oraz kształt dziobu jachtów J-Class wycięty wielokrotnie na brzegu koronki.

 

 

Ale prawdziwym hitem, zwracającym uwagę i najbardziej charakterystycznym dla czasomierzy Nautica BFD są kolory. Wersja multi dostępna jest w kolorze czarnym, pomarańczowym, żółtym, dwóch odcieniach niebieskiego - navy blue oraz sea blue, limokowo-zielonym, purpurowym i białym, a wersja date dołącza do tego spektrum barw dodatkowo kolor fuksji.

 

 

 

- Wyraziste, jaskrawe kolory to sedno sprawy, najważniejszy atrybut zegarków Nautica Watches. To część dziedzictwa naszych funkcjonalnych, napędzanych modą, sportowych zegarków. Nie można myśleć o Nautice, nie mając przed oczami kolorów - twierdzi Linda Calvert z VP Global Brand Management.

 

 

 

 

 

 

Nautica
Tagi: