Zimowa Certina. Ole Einar Bjoerndalen

21.03.2013 12:06

Znając europejską strukturę sprzedaży zegarków szwajcarskich, dość dziwnym może się wydawać, że jednym z czołowych ambasadorów marki Certina jest sportowiec z Norwegii, a zdając sobie sprawę z nastawienia marki w kierunku sportów o najwyższym poziomie technologicznym, trudno nie zastanawiać się dlaczego tym ambasadorem jest biathlonista.

 

 

Wprawdzie także w naszym kraju po ostatnich sukcesach biathlonistek, może się okazać, że ta dyscyplina sportu zyska sobie szersze grono wiernych kibiców, czy nawet zmieni się jej postrzeganie przez sportowych włodarzy w kraju, to jednak trudno traktować grono jej zawodników ją jako najlepsze miejsce do wyboru światowych ambasadorów marki zegarkowej. Jak się jednak okazuje, współpraca promocyjna firmy Certina z biathlonistą - Ole Einarem  Bjoerndalenem rozpoczęta w roku 2011, jest bardzo pozytywnie oceniana przez obydwie strony, a Skandynawia jest niezwykle ważnym rejonem dla marki Certina. Z tego powodu można być pewnym, że przez kolejne lata będzie ona kontynuowana.

By zdać sobie sprawę z popularności tej dyscypliny sportu w Norwegii i Skandynawii, warto zapoznać się z rodowodem jej powstania, cytując początek rozdziału "Historia dyscypliny" w polskojęzycznym wydaniu Wikipedii: "Początki biathlonu można wiązać z ćwiczeniami norweskich żołnierzy. Pierwsze zawody w biathlonie zostały rozegrane w 1767 r., kiedy współzawodniczyły ze sobą kompanie norweskich pograniczników. Stopniowo sport ten stawał się coraz bardziej popularny w całej Skandynawii". O wysoki poziom sportu profesjonalnego i powszechne rekreacyjne jego uprawianie, dbają władze wszystkich państw z tego rejonu Europy, i pewnie nie tylko dzięki możliwościom ekonomicznym każdego z nich, sporty zimowe, w tym oczywiście biathlon są tam szczególnie hołubione.

 

 

Ole Einar Bjoerndalen  - niezwykły sportowiec, wyjątkowy człowiek i przyjaciel

Przedstawiając najkrócej jak można sportowe dokonania Ole Einar Bjoerndalena można ponownie zacytować polskojęzyczną Wikipedię, której zakładka jest poświęcona temu zawodnikowi: "...norweski biathonista, najbardziej utytułowany zawodnik w historii tej dyscypliny, wielokrotny mistrz olimpijski, mistrz świata, i zdobywca Pucharu Świata."

W tej samej zakładce znaleźć można tabele precyzujące jego poszczególne osiągnięcia, które są wręcz imponujące. Jednak taka jego rozpoznawalność jako osoby, nie wynika tylko z liczby efektownych zwycięstw czy sportowego zaangażowania. Kibice w równym stopniu cenią go za wielokrotnie prezentowaną przyjacielską postawę i czarujący uśmiech, który zawsze ma na twarzy.

Dla podkreślenia owocnej współpracy i usatysfakcjonowania fanów kibicujących zawodnikowi, w roku 2011 Certina wyprodukowała limitowany model sportowego zegarka: Ole Einar Bjoerndalen. Szczególnym uznaniem ten model zegarka cieszył się w salonie odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach, a ostatnie egzemplarze tej limitowanej edycji, mimo zaczynającej się wiosny mogą być jeszcze przez krótki czas dostępne na rynku.

 

 

 

 

odCzasu doCzasu